Omietajte rýchlejšie a lacnejšie

Čo je airless nanášanie a ako funguje

Máme všetko čo hľadáte pre profesionálne omietanie!

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo sú strojové omietky, a prečo sú vhodné práve pre váš projekt? Na tejto stránke sa dozviete o výhodách a nevýhodách ich používania, cenovej dostupnosti a možnostiach využitia. Omietame.sk je spoločnosť špecializujúca sa na strojové omietky. Predávame a zapožičiavame omietacie stroje s dlhoročnou tradíciou. Nájdete u nás známe značky ako MIXER alebo POWERMIX, ktoré vás nesklamú. O kvalite našich služieb vás presvedčí aj možnosť zapožičania príslušenstva ku strojovým omietkam, e-shop, široká ponuka materiálu či náradia. V prípade požičania omietacieho stroja ponúkame aj služby dopravy stroja na stavbu, prípadný servisný výjazd či opravu stroja na mieste. No a v prípade, že sa niečo pokazí, je tu pre vás náš servis.

Strojové omietky kvalitne

Striekané omietky: cena, výhody, postup nanášania

Strojové nanášanie sa oplatí

Ručné nanášanie omietky už dávno nie je v móde. Moderná doba nám ponúka nespočetne možností ako si prácu zjednodušiť a urýchliť. A cena strojového nanášania? Ani tá nemusí byť vysoká vzhľadom na čas a námahu, ktorú ušetríme pri veľkých plochách. Už dávno neplatí, že čo si človek urobí poctivo sám, je najlepšie. Práve zavedenie strojov vo výstavbe, omietaní či náteroch stien prináša nielen rýchlosť ale aj kvalitu prevedenia, lepšiu konzistenciu a súdržnosť výsledného povrchu, čo ide ruka v ruke s dlhou životnosťou. To sú všeobecné výhody strojovej aplikácie či strojového omietania. 

Airless nanášanie

Poďme si ale niečo povedať o airless aplikácii. Airless nanášanie sa dá využiť v rôznych častiach stavby. či už na omietky, stierky, farby alebo nanášanie inších materiálov ako lepidiel či dokonca tapiet.

Na povrchovú úpravu fasád a interiérov sa dnes čoraz častejšie používajú omietkové zmesi, ktoré už sú zmiešané s farbou, takže vykonáte dva kroky naraz v jednej aplikácii.

Pri airless metóde ide o strojové nanášanie materiálu striekaním. Na vytlačenie zmesi sa využíva vysoký tlak, ktorý môže byť regulovateľný v závislosti od použitého materiálu, ktorý chceme airless metódou nanášať. Striekacia pištoľ, nazývaná aj airless pištoľ zabezpečuje rovnomernú a rýchlu aplikáciu materiálu.

Striekacia pistoľ je variabilná pri svojom využití a to vďaka rôznym tryskám. Podľa toho ako nastavíte striekaciu pištoľ v kombinácii s požadovaným tlakom, dosiahnete požadovanú hrúbku nanesenej vrstvy presnejšie a rovnomernejšie ako pri ručnom nanášaní.

Postup nanášania

Pre prácu airless metódou musíme vždy zvoliť vhodný materiál, určený na airless nanášanie. Na trhu sa nahchádzajú rôzne zmesi, dôležité je použiť také, aby boli v súlade s účelom použitia ale aj v súlade s typom airless pištole, resp. trysky, ktorú použijeme.

Rovnomernosť nanesenia je kľúčová pre výsledný efekt. Dbajte preto o dodržiavanie rovnakého tlaku, vzdialenosti a uhla počas celého procesu nanášania striekacou pištoľou. Priebežne kontrolujte množstvo nanášaného materiálu.

Veľmi dôležitou súčasťou nielen airless aplikácia ale všetkých striekaných omietok je čistenie stroja. Samozrejmosťou by malo byť čistenie po ukončení omietacích prác, avšak aj priebežné a dôkladné očistenie pomáha pri rovnomernej a bezproblémovej aplikácii. Všetky súčasti by mali byť vyčistené dôkladne ale jemne, spôspbom a pomôckami odporúčanými výrobcom. Zabezpečí sa tak nielen rovnomernosť a kvalita nanesenej zmesi, ale aj bezproblémová prevádzka a trvácnosť stroja.

Stroj na airless aplikáciu stierky GRACO MARK V

Ak sa chystáte na airless aplikáciu stierky, odporúčame Vám náš produkt: GRACO MARK V. Je kompatibilný pre prácu s najrôznejšími materiálmi:

 • sklo
 • olej
 • lak
 • základné nátery
 • tmely
 • akrylové farby
 • interiérové emulzie
 • vonkajšie emulzie
 • latex
 • sadra
 • antikorózne farby
 • protipožiarne farby
 • napučiavajúce látky

Pre bližšie informácie a možnosti zapožičania prejdite na stránku produktu.