Omietajte rýchlejšie a lacnejšie

Striekané omietky - nanášanie

Máme všetko čo hľadáte pre profesionálne omietanie!

Chcete sa dozvedieť viac o tom, čo sú strojové omietky, a prečo sú vhodné práve pre váš projekt? Na tejto stránke sa dozviete o výhodách a nevýhodách ich používania, cenovej dostupnosti a možnostiach využitia. Omietame.sk je spoločnosť špecializujúca sa na strojové omietky. Predávame a zapožičiavame omietacie stroje s dlhoročnou tradíciou. Nájdete u nás známe značky ako MIXER alebo POWERMIX, ktoré vás nesklamú. O kvalite našich služieb vás presvedčí aj možnosť zapožičania príslušenstva ku strojovým omietkam, e-shop, široká ponuka materiálu či náradia. V prípade požičania omietacieho stroja ponúkame aj služby dopravy stroja na stavbu, prípadný servisný výjazd či opravu stroja na mieste. No a v prípade, že sa niečo pokazí, je tu pre vás náš servis.

Strojové omietky kvalitne

Striekané omietky: cena, výhody, postup nanášania

Cena striekanej omietky

Strojové omietky sa realizujú za pomoci omietacích strojov, na ktoré je napojená omietacia pištoľ. Nanášanie omietky striekaním z omietacej pištole vytvára súvislú vrstvu omietky. Je zaužívaný názor, že strojové omietky sú drahšou možnosťou. Samozrejme, od prípadu k prípadu sa cena omietky líši. Na omietanie malých interiérových priestorov je vhodnejšie ručné omietanie. Avšak strojové omietanie má mnoho výhod, ktoré nemožno opomenúť pri väčších plochách. Cena strojovej omietky sa môže zdať na prvý pohľad vyššia no omietanie fasády strojovo Vám ušetrí kopu času a námahy. Aby ste sa rozhodli správne, v prvom rade si musíte porovnať výhody strojovej omietky oproti ručnému omietaniu praáve pre Váš projekt.

Výhody striekanej omietky

Sriekané omietky sa vyznačujú aj väčšou precíznosťou pri vyhotovení. Finálna plocha tak bude odolenjšia proti poškodeniu a opotrebeniu. 

  • fyzicky menej namáhavé
  • rýchlosť nanášania – ušetrí čas
  • jednotná konzistencia materiálu
  • rovnomerné nanášanie materiálu
  • kvalitnejšie spracovanie – krajší finálny efekt
  • vyššia odolnosť výslednej omietky – dlhotrvácnosť

Striekané omietky sú rýchly a efektívny spôsob ako omietať veľké plochy. Pri nanášaní strojovej interiérovej či exteriérovej omietky, je však potrebné dodržať určité postupy. Ručné omietanie sa oproti strojovému trochu líši, keďže pri striekaní omietky su používané špeciálne omietacie zmesi určené na strojové omietanie.

Postup nanášania

Podľa podkladového materiálu sa líši aj spôsob ako sa robí omietka a druh použitej striekanej omietky.  Tehla, porobetón alebo staršie murivo sa líšia svojími vlastnosťami a na to netreba zabúdať pri výbere vhodných omietacích zmesí.

  • Hlinené omietky – sa využívajú pri rekonštrukciách, kde je podklad, murivo, z nepálenej tehly
  • Vápenno-cementové omietky – sú zas vhodné pre podklad z pálenej tehly a do interiéru
  • Sadrové omietky – pre dosiahnutie dokonale hladkých povrchov

Prvým krokom je dosledne očistiť podklad. Je potrebné odstrániť všetky nerovnosti, trhliny a špinu. Suchý a pevný podklad je základ, po ktorom nasleduje samotná aplikácia striekanej omietky.

Ak sa omietajú staršie, nerovné povrchy, je potrebné ich najskôr vrstvou omietky vyrovnať. Je možná aplikácia omietky priamo na murivo, bez predošlej vsrtvy penetrácie. Na staršie murivá je vhodné použiť až tri vrstvy omietky, a to vo forme prednástreku, ďalšej vrstvy omietky a prestreku – konečnej dorovnávacej vrstvy. Aplikačná vrstva sa pohybuje okolo 15 mm.

Pri bežných a nových povrchoch postačuje jedna vrstva omietky.

Predpripravené omietkové zmesi, ktoré nájdete aj v našom e-shope, obsahujú presné pomery surovín. Stačí omietku zmiešať a pomocou omietacieho stroja, striekacou pištoľou nanášať na murivo. Striekaná omietka sa následne uhladí zarovnávacou hliníkovou latou.

Naši partneri