Potery s nami rýchlejšie a rozumne

Betónové a anhydritové potery a ich realizácia

Uľahčíme Vám aplikáciu poterov. Všetko na omietanie pod jednou strechou.

Na týchto stránkach sa dozviete viac o tom, aké sú výhody strojovej aplikácie omietok či poterov, a prečo sú vhodné práve pre Váš stavebný projekt.

Omietame.sk je spoločnosť špecializujúca sa na strojové omietky. Predávame a zapožičiavame omietacie stroje s dlhoročnou tradíciou. Nájdete u nás známe značky ako MIXER alebo POWERMIX, ktoré vás nesklamú. O kvalite našich služieb vás presvedčí aj možnosť zapožičania príslušenstva , e-shop a široká ponuka materiálu či náradia. V prípade požičania stroja ponúkame aj služby dopravy stroja na stavbu, prípadný servisný výjazd či opravu stroja na mieste.  No a ak sa niečo pokazí, je tu pre vás náš servis.

potery rýchlo a kvalitne

Strojové potery: betónové a anhydritové

Strojové nanášanie poterov, či už betónových alebo anhydritových je výhodnejšie z hľadiska času aj peňazí. Hlavne pri väčších plochách ako klasická obytná izba, najmä na stavbách, kde by ručné nanášanie zaberalo príliš veľa času a bolo omnoho namáhavejšie. Výhody strojovej aplikácie spočívajú v rýchlom zmiešavaní potrebného množstva zmesi a následnej súvislej aplikácii naraz. Zabezpečuje tak, že povrch bude súdržnejší, kvalitnejší a odolnejší.

Výhody betónových poterov

Medzi ďalšie výhody betónových poterov paria:

  • bezproblémová aplikácia priamo na stavbe
  • kvalita prevedenia, ktorá je výsledkom premyslených technológií
  • docielenie dokonale rovného povrchu, ale aj možnosti spádovania a iných úprav pri potrebných výškových rozdieloch
  • vhodosť kombinácie s podlahovým kúrením, za splnenia určitých podmienok
  • široké využitie v dielňach, garážach, balkónoch, pivniciach a iných priestoroch, aj so zvýšenou vlhkosťou
  • efektivita strojového nanášania poterov sa prejaví v množstve plochy, ktorá sa stihne pokryť za pracovný čas
  • pomer rýchlosť, kvalita, cena

Realizácia betónových poterov

Na začiatok je samozrejmosťou, ako aj pri inom nanášaní, pevný, očistený povrch na ktorý ideme aplikovať betónový poter. Dostatočne vyzretý, súdržný, bez zvyškov iných materiálov, ktoré by mohli brániť dokonalému splynutiu. Sypká zmes na strojové nanášanie poterov zaručuje rovnomernú pevnosť poterovej vrstvy.

Na stavbe musí byť priamy prístup k vodnému zdroju. Betón počas jeho zasychania je potrebné udržiavať stále vlhký, až kým nevytvrdne. Ďalšou z podmienok realizácie betónových poterov je teplota pri ich spracovaní. Teplota betónu by nemala klesnúť pod 5 stupňov a kým zasche, musí byť betónový poter chránený pred priamym slnkom a vetrom.

Cena betónových poterov

Cena strojového nanášania betónových poterov je vyššia ako pri ručnej aplikácii. Materiál je rovnaký, no zapožičanie stroja stojí niečo navyše. Ušetrený čas a námaha však stoja za dodatočnú investíciu. Obzvlášť pri veľkých plochách, na ktoré je potrebné aplikovať betónové potery, je strojové nanášanie mimoriadne výhodné. Za krátky čas tak pokryjete veľkú plochu a ani veľa nepreplatíte.

Anhydritové potery, ich výhody a realizácia

Anhydritový poter je tekutá zmes, ktorá sa leje priamo na pohladu. Strojové nanášanie výrazne urýchli robotu. Samotné zmiešanie zmesi trvá len niekoľko minút a takýto spôsobom je možné namiešať väčšie množstvo a aplikovať ho naraz. Tým je zaručená súdržnosť a kvalita po dokonalom vytvrdnutí liatej zmesi. Aplikácia anhydritových poterov strojovo umožňuje spracovanie veľkých plôch za veľmi krátky čas, čím sa skráti doba čakania pre finálne pokrytie a využívanie podlahy.

Tento poter je na báze sadry, čím sa dostávame k prvej nevýhode tohoto inak veľmi obľúbeného druhu liatych poterov. Aplikácia, resp. jeho vužitie sa odporúča výlučne do interiéru, kedže samotné vlastnosti sadry sa pod vplyvom veľkej vlhkosti výrazne menia. Anhydritové potery sú pevné, súdržné a odolné, ale len pokiaľ je dodržané vhodné prostredie. Sú odporúčané do vnútorných izieb, obzvlášť pre podlahové vykurovanie. Ich výhodou je, že pri liatí poteru zmes preknikne do všetkých škách a tak je povrch dokonale hladký a dlhodobo stabilný. Tu je ale potrebné dostatočne zaizolovať všetky rozvody, ktoré budú prekrývané.

Pri anhydritových poteroch je zároveň výhodné množstvo zmesi, ktoré je potrebné na realizáciu. Aplikuje sa v tených vrstvách, čím človek ušetrí na množstve použitého materiálu.

Naši partneri